Poznáte to, ako sa cítime, keď vonku svieti slnko, spievajú vtáčiky, ľudia v našom okolí sa usmievajú, neriešime žiadnu negatívnu životnú výzvu? Je nám dobre, sme vysmiati, tešíme sa zo života, z prítomnosti iných ľudí a máme chuť tvoriť, niečo meniť, zlepšovať.

Rovnako poznáme aj opak, keď je vonku zamračené, alebo prší, valia sa na nás iba negatívne výzvy, nedarí sa nám a zdá sa, že každý nás iba otravuje a komplikuje nám život? Do ničoho sa nám nechce, najradšej by sme vliezli do postele a natiahli si prikrývku až cez hlavu.

Zrejme sa každý z nás už v podobných situáciách nachádzal. Boli to vonkajšie vplyvy, ktoré na nás pôsobili. Nechcem analyzovať, ako sme ich zvládali a či to bolo správne, či nesprávne. Asi sa vieme zhodnúť na tom, že sme sa vždy snažili najlepšie ako sme vedeli, však?

Asi so mnou budete súhlasiť, že so spomenutými vonkajšími vplyvmi toto veľa neurobíme. Sú proste mimo našej príčinnosti. Dnes vám chcem dať dva tipy na to, ako sa cítiť skvele napriek vonkajším vplyvom.

  • Prinúť sa usmiať a čoskoro sa prestaneš mračiť.
  • Prinúť sa smiať a čoskoro nájdeš niečo na smiech.

Človek sám zapríčiňuje svoje pocity nezávisle na vonkajších vplyvoch!

Vyskúšajte to.