Po veľmi úspešných kurzoch v rokoch 2017 s názvom Otcovia a synovia a od roku 2018 s názvom Hry otcov a synov na zvýšenie zdatnosti a odvahy, ktorý dobre vystihuje účel kurzu.

Po poslednom ročníku v roku 2019 sme stanovili termín Hier na rok 2020, ale udalosti v súvislosti s COVID-19 zapríčinili, že sme ešte pred pár dňami nevedeli, či budeme Hry vedieť zrealizovať?

Nakoniec je možné, že Hry otcov a synov zrealizujeme v pôvodnom termíne 3.-5. júla 2020. Či to tak bude, záleží od odoziev potenciálnych účastníkov.

Náš tréner Ivan Kissimon nám potvrdil, že má pre nás termín stále rezervovaný a rád opäť povedie tento zaujímavý kurz. Krátke video o tom, prečo by ste sa kurzu mohli a mali zúčatniť si pozrite tu.

Na rozdiel od predchádzajúcich ročníkov sme upravili časový rozvrh. Začneme v piatok popoludní a skončíme v nedeľu na obed. Viac informácií v texte nižšie.

Ak máte o kurz záujem, prečítajte si prosím nasledujúce informácie.

Pre koho je kurz určený? Pre dvojice otec a syn, prípadne dcéra. Vek dieťaťa by nemal byť pod 10 rokov. Samozrejme, v prípade vyspelejších detí je možná aj účasť mladšieho dieťaťa. Vek otca nerozhoduje a môže so sebou priviesť aj viacero detí. Kurz sa bude konať priamo na pozemku chaty usporiadateľa v obci Vyhne. Prítomnosť žien – matiek, manželiek a partneriek je počas kurzu vítaná, aj keď sa do hier nebudú zapájať.

Kedy kurz začína, ako prebieha a kedy končí? Začiatok kurzu je v piatok 3.júla 2020. Príchod účastníkov možný od rána, ale nejneskôr do 13:30. Začíname o 14:00.

V piatok popoludní začneme s pár zručnosťami na “prežitie vo voľnej prírode”. Vyskúšame si vytvoriť provizórny prístrešok, naučíme sa založiť oheň bez zápaliek, či zapaľovača, naučíme sa ako si núdzovo prefiltrovať vodu a ak vyjde čas, z nazbieraných rastlín v okolí chaty si pripravíme aj niečo pod zub.

Sobotu a nedeľu dopoludnia strávime s Ivanom, ktorý sa určite postará o to, aby sme sa hýbali a ako hovorí názov hier, aby sme zvýšili svoju zdatnosť a odvahu. Ako Ivana poznám, kurz nebude mať žiaden presný priebeh, či časový harmonogram. Budeme sa hrať tak, ako to prirodzene vyjde – čo si bude daná skupina, miesto a podmienky žiadať. Určite bude priestor aj na osobné aktivity.

Predpokladaný záver kurzu bude v nedeľu 5.júla o 12:00. Podľa záujmu a predchádzajúcej dohody ešte môžeme dať spoločný obed, alebo aj nie 😉.

V piatok a v sobotu večer bude opekačka pri ohni a debata na témy spojené s tréningom a jeho nielen fyzickými aspektami.

Účel. Okrem fyzického a mentálneho prínosu samotných cvičení je našim účelom touto formou prispieť k upevneniu vzťahu medzi otcom a synom, resp. dcérou, kedže niektoré dcéry sa tiež zaujímajú o túto oblasť.

Tréning nevyžaduje žiadnu špecifickú fyzickú zdatnosť ani predchádzajúcu skúsenosť.

Cena kurzu. Účastnícky poplatok je €120,- za dvojicu. V cene sú okrem samotného kurzu aj potrebné ingrediencie na guláš, ktorý budeme variť spoločne. Zároveň zabezpečíme všetky potreby na opekanie ako špekačky, slaninka, cibuľa, chlebík, horčica.                                                                                    Samozrejmosťou je počas celého kurzu svieža voda z vlastného prameňa a výborná kávička, či čajík.

Prenocovanie. Chata má obmedzené možnosti a ubytuje iba organizátorov. Na internete nájdete rôzne možnosti ubytovania priamo vo Vyhniach a v okolí. Na základe skúseností sa však dobre osvedčilo stanovanie na pozemku chaty, ktoré prispieva k celkovému dobrodružnému vnemu z akcie. Takže ak máte stan, prinieste si ho so sebou.

Prihlásenie. Ak sa chcete tejto akcie zúčastniť, urobte nasledovné kroky:

a) Vyplňte a odošlite prosím nižšie pripravenú záväznú prihlášku.

b) Zrealizujte úhradu vo výške €120,- na dvojicu a €50,- za každé ďalšie dieťa podľa týchto inštrukcií:

Názov účtu: O rodine, n.o.

Adresa držiteľa: Lesná 48, 900 31 Stupava, Slovenská republika

Číslo bank. účtu v EUR IBAN: SK63 3100 0000 0040 8003 0602 v Prima banka.

Do textovej poznámky prosím uveďte meno otca, ktorý sa kurzu zúčastní.

Vaše miesto na kurze je rezervované po prijatí platby spolu s vyplnenou prihláškou. Následne vám pošleme bližšie inštrukcie, aby ste k nám ľahko trafili, nakoľko priamo na mieste je veľmi zlý (takmer žiadny) GSM signál, takže sa nám nebudete vedieť dovolať, aby sme vás mohli telefonicky navádzať.

V prípade otázok píšte na info@orodine.sk, v mimoriadnych prípadoch volajte Ondrejovi na 0908 900 210.

Prihláška:

Podmienka úhrady